آموزش فعال سازی (همتا)

رجیستری و فعال سازی انواع گوشی

 

آموزش فعال سازی گوشی در سامانه همتا
در این مقاله موبایل۳۷نحوه فعال سازی دستگاه های آکبند تلفن همراه در سامانه همتا را آموزش می دهیم ، تا پس از خرید و استفاده ، گوشی خود دچار مشکل نشوید.

فعال سازی دستگاه های دارای سیم کارت، فرآیندی است که منجر به برقراری ارتباط میان دستگاه و شبکه می شود. هر شخصی می تواند به کمک سامانه همتا و با وارد کردن مشخصات مورد نیاز (شناسه IMEI دستگاه، کد فعال سازی که همراه با دستگاه خریداری شده ، معمولا روی جعبه یا کارت گارانتی است) خود اقدام به فعال سازی یا ثبت دستگاه خود در سامانه همتا نماید.
– در صورتی که تلفن همراه قانونی باشد ولی فعال سازی نگردد، پس از اولین اتصال به شبکه های اپراتوری، پیامک هشداری از طرف سامانه همتا مبنی بر عدم فعال بودن گوشی همراه برای دارنده آن ارسال می گردد.
مشتریان محترم باید پس از دریافت گوشی خریداری شده نسبت به فعال سازی گوشی خریداری شده اقدام نمایند.

فعال سازی گوشی خریداری شده

کد دستوری #7777*

در این آموزش، نحوه فعال سازی گوشی های همراه به روش ساده تر یعنی از طریق کد دستوری #7777* و به صورت تصویری شرح داده خواهد شد.

1- شماره گیری #7777*

2- وارد کردن گزینه مربوط به “فعال سازی” (عدد 2)

3- وارد کردن شناسه 15 رقمی IMEI بدون خط تیره و علامت های اضافی (شناسه IMEI روی جعبه تلفن همراه درج شده است و یا از طریق شماره گیری #06#* با گوشی همراهی که قصد فعال سازی آن را دارید، قابل مشاهده است.)

4- وارد کردن شماره سیم کارتی که قصد فعال سازی گوشی همراه برای آن سیم کارت را دارید.

5- وارد کردن کد فعال سازی 6 رقمی
این کد با صفر شروع نمی شود و هنگام خرید گوشی همراه ، روی جعبه موبایل یا بر روی کارت گارانتی ، پس از خراشیدن قسمت کدفعال سازی (همانند کارتهای شارژ سیم کارت) در دسترس میباشد.

6- در این مرحله پیامی شامل شناسه 15 رقمی IMEI وشماره سیم کارتی که در مراحل قبلی وارد کرده اید، نمایش داده می شود. چنان چه محتویات این پیام مورد تایید شما باشد، با ارسال “عدد 1” تایید خود را اعلام می نمایید.

7- در نهایت پیامی نمایش داده خواهد شد که به معنی موفق بودن فرآیند فعال سازی گوشی همراه کاربر با شناسه 15 رقمی IMEI و شماره سیم کارت وارد شده می باشد.